Presskontakter

Kontakta oss gärna, här hittar du alla kontaktuppgifter för frågor som rör press och media, för Lantmännen och samtliga divisioner.

Lantmännens pressjour

Endast för journalister / Only for journalists
+46 730-46 58 00


Lantmännen

Tora Zeijlon

Presschef
Mobil: 070 783 80 93
tora.zeijlon@lantmannen.com

Jenny Svederman

PR-chef
Mobil: 070 587 42 34
jenny.svederman@lantmannen.com

Anna Carlström

Ägarrelationer
Mobil: 070 699 11 35
anna.carlstrom@lantmannen.com

Alarik Sandrup

Näringspolitisk chef
Mobil: 070 602 87 80
alarik.sandrup@lantmannen.com

Division Lantbruk

Camilla Calmsund

Kommunikatör
Mobil: 070-364 35 28
camilla.calmsund@lantmannen.com

Mikael Jeppsson

Spannmålschef
Mobil 070 319 53 60
mikael.jeppsson@lantmannen.com

Kristina Gustafsson

Foderchef
Mobil 073 083 26 49
kristina.gustafsson@lantmannen.com

Peter Annas

Chef Utsäde och Handelsvaror
Mobil 070 699 03 65
peter.annas@lantmannen.com

Division Maskin

Anna-Lena Lindell

PR-ansvarig,
Lantmännen Maskin
Mobil: 073 052 32 01
anna-lena.lindell@lantmannen.com

Fredrik Rigö

Chef marknadskommunikation, Swecon
Mobil: 070 226 87 30
fredrik.rigo@swecon.com

Division Livsmedel

Emelie Bontesse

Communications Manager Cerealia
Mobil: 072 219 76 86
emelie.bontesse@lantmannen.com

Helena Tängdén

Kommunikationschef Unibake
Mobil: +46 70 540 46 29
helena.tangden@lantmannen.com

Division Energi

Henrik Hydén

Marknadskommunikatör, Agroetanol 
Mobile: 073 079 15 25 
henrik.hyden@lantmannen.com