Presskontakter

Pressjour Lantmännen

Lantmännens pressjour, endast för journalister
Telefon: 010-556 88 00
E-post: press@lantmannen.com

Lantmännen

Tora Zeijlon

Presschef
Tel: 070-783 80 93
tora.zeijlon@lantmannen.com

Nicolina Brenning

PR-chef
Tel: 072-452 35 17
nicolina.brenning@lantmannen.com

Anna Carlström

Ägarrelationer
Tel: 070-699 11 35
anna.carlstrom@lantmannen.com

Alarik Sandrup

Näringspolitisk chef
Tel: 070-602 87 80
alarik.sandrup@lantmannen.com

Division Lantbruk

Camilla Calmsund

Kommunikatör, Lantmännen Lantbruk
Tel: 070-364 35 28
camilla.calmsund@lantmannen.com

Björn Nordgaard

Kommunikationschef,
Lantmännen Maskin
Tel: 073-042 02 96 
bjorn.nordgaard@lantmannen.com

Mikael Jeppsson

Spannmålschef
Tel: 070-319 53 60
mikael.jeppsson@lantmannen.com

Peter Annas

Chef Utsäde och Handelsvaror
Mobil 070 699 03 65
peter.annas@lantmannen.com

Kristina Gustafsson

Foderchef
Tel: 073-083 26 49
kristina.gustafsson@lantmannen.com

Division Livsmedel

Anna Hammarskiöld

Kommunikationschef, Cerealia
Tel: 072-543 39 19
anna.hammarskiold@lantmannen.com

Tine Greve

Kommunikationschef, Unibake
Tel: +45 42 82 21 76
tine.greve@lantmannen.com

 

Swecon

Fredrik Rigö

Chef marknadskommunikation, Swecon
Tel: 070-226 87 30
fredrik.rigo@swecon.com